Crowdfunding. Powstaje pierwszy w Polsce praktyczny poradnik finansowania społecznościowego

Finansowanie społecznościowe i crowdsourcing są jednymi z najważniejszych zjawisk socjo-technicznych ostatnich lat. Finansowanie społecznościowe wydaje się być atrakcyjnym, stosunkowo prostym modelem zdobycia środków, dzięki którym można zrealizować zaplanowany cel (zarówno na poziomie jednostki, jak i organizacji). Serwisy takie jak Kickstarter, czy polski Wspieram.to, umożliwiają uruchomienie kampanii crowdfundingowej niemalże za pomocą kilku kliknięć.

Warto jednak zdać sobie sprawę, że zaprojektowanie, przeprowadzenie i finalizacja skutecznej kampanii crowdfundingowej opiera się na przemyślanych działaniach. Dobry projekt kampanii przypomina biznes plan, a samo jej prowadzenie można porównać do pracy w start-upie we wczesnej fazie istnienia. :) Nie obędzie się zatem bez poznania teorii i praktyki dobrego crowdfundingu.

Z pomocą i pokaźnym zasobem wiedzy eksperckiej przychodzą założyciele WE the CROWD pierwszego i jedynego think tanku zajmującego się crowdfundingiem oraz Tłumem 2.0.

WE the CROWD

 

Odwołują się oni do wsparcia internautów, aby sfinansować  pierwszy na polskim rynku praktyczny  podręcznik crowdfundingu. Praca już zwróciła uwagę ludzi takich jak Jacek Kotarbiński, Michał Sadowski, Paweł Tkaczy czy Artur Kurasiński. Jeśli autorzy osiągną cel 5 tys. złotych, wiodące wydawnictwo biznesowe OnePress wykorzysta swoje kanały dystrybucji i promocji do tego, aby książka trafiła do jak największej liczby ludzi.

WE the CROWD

Marcina Giełzaka i Bartosza Filipa Malinowskiego możecie znać z zaprzyjaźnionego bloga WE the CROWD, z tekstów dla Nowego Marketingu czy Obywatela, z konferencji takich jak OuiShare Tour czy opisywana na blogu Zmienia Się. Teraz crowdfundują książkę o… crowdfundingu. Pierwszą tego rodzaju rzecz na polskim rynku!

Ekipę WE the CROWD znam prawie od roku. Odbyliśmy w tym czasie wiele rozmów na temat wielu aspektów crowdfundingu i nowej ekonomii. Wzięliśmy także udział w kilku wydarzeniach: Nie-konferencja ZMIENIA SIĘ czy Crowdsourcing Summit Warsaw. Marcin przeprowadził ze mną wywiad, który ukazał się w jednym z numerów magazynu e!stilo.

Zachęcam do odwiedzenia strony, która zawiera wyczerpujący opis założeń poradnika.

Jeśli jeszcze nigdy nie wsparliście projektu crowdfundingowego, warto zrobić to właśnie teraz!

 

Udostępnij!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Również może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz