Internet of Things i Digital Touch w Apple Watch – artykuły dla iMagazine oraz kwartalnika Connected

Wpływ Internetu Rzeczy na naszą cywilizację oraz nowy model intymnej komunikacji, który zapoczątkowuje zegarek od Apple. O tym przeczytacie w tekstach napisanych dla magazynów Connected oraz iMagazine.

Na ostatniej konferencji firma Apple pokazała prototyp inteligentnego zegarka. Urządzenia powinno trafić do sprzedaży za około pół roku.

Spośród wszystkich funkcji gadżetu najbardziej zainteresowała mnie aplikacja, której zaprezentowanie trwało nie więcej niż minutę. Chodzi o Digital Touch. Cyfrowy Dotyk wprowadza nowy model interakcji między użytkownikami urządzenia. Uważam, że jest to jak dotąd jedyny model komunikacji w pełni wykorzystujący połączony potencjał interfejsu dotykowego, ekranu wysokiej rozdzielczości i wiadomości przesyłanych w czasie rzeczywistym. Po raz pierwszy możemy bowiem oddawać  i przesyłać emocje, w taki sposób, w jaki uznamy za stosowne  - za pomocą własnych znaków i ikon. W jaki sposób? Zapraszam do lektury artykułu, który znajdziecie w jubileuszowym – magazyn ukazuje się już od 4 lat – numerze iMagazine (10/2014).

Magazyn iMagazine pobierzecie w formie darmowej aplikacji iOS oraz PDF (newsletter).

Digital Touch iMagazine 10/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Internet of Things (IoT) czyli Internet Rzeczy, to trend, które swoją popularnością przyćmiewa inne, gorące zjawiska na styku nowoczesnych technologii oraz społeczeństwa.

Firmy analityczne prześcigają się w prognozach zwiastujących rewolucją, jaką ma wywołać pojawienie się milionów, a nawet miliardów autonomicznych urządzeń, połączonych w sieci, monitorujących każdy obszar naszej aktywności. Koledzy z magazynu Connected poprosili mnie jednak o dokonanie jakościowej oceny wpływu IoT na rozwój naszej cywilizacji. W artykule przeczytacie m. in. o wpływie Internetu Rzeczy na automatyzację pracy, nowe segmenty usług, inteligentne miasta, a nawet na prace nad sztuczną inteligencją. Tekst znajdziecie w ostatnim numerze kwartalnika Connected (3/2014).

Magazyn Connected pobierzecie w formie darmowej aplikacji iOS oraz Android.

Connected IoT

 

 

 

 

 

Udostępnij!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Również może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz