Prywatność w internecie: „Trzęsienie Danych” – gra fundacji Panoptykon [CROWDFUNDING]

Jakiś czas temu informowałem o kampanii crowdfundingowej prowadzonej przez zaprzyjaźniony blog/think-tank WE the CROWD. Dziś chciałbym polecić kolejną zbiórkę społecznościową, którą także warto wesprzeć. Tym razem kampanię organizuje ceniona przeze mnie Fundacja Panoptykon.

Zespół Fundacji opracował projekt gry edukacyjnej przeznaczonej dla uczniów i nauczycieli – „Trzęsienie Danych”. Gra karciana obrazuje, kto może wykorzystać informacje o nas i podpowiada, jak się przed tym bronić. Ma prowokować do myślenia i dawać praktyczne wskazówki, w jaki sposób dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Trudne o lepszą formę edukacji dzieci i młodzieży.

Temat prywatności w internecie, gromadzenia danych, śledzenia użytkowników już kilkukrotnie pojawił się na blogu np. przy okazji relacji z Festiwalu Przemiany, czy też recenzji książki „Pożeracze Danych”. Biorąc pod uwagę rozwój big data, analityki danych – także na poziomie konsumenckim – zwiększanie społecznej świadomości na temat pozytywnych i negatywnych skutków gromadzenia oraz przetwarzania danych staje się coraz bardziej istotne. Kluczowe wydaje się edukowanie zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Dzieci od pierwszych miesięcy swojego życia zanurzone zostają w cyfrowy świat – czynią to mniej (albumy noworodków na Facebooku) lub bardziej świadomie. Najnowszy projekt Fundacji Panoptykon odpowiada na potrzebę wyposażenia dzieci i młodzież w wiedzę, która pozwoli im na świadome i odpowiedzialne korzystanie z innowacji technologicznych.

Trzymam kciuki za powodzenia zbiórki i zachęcam do jej wsparcia, a także przekazania informacji na temat „Trzęsienia Danych” zainteresowanym osobom i środowiskom.

Strona kampanii: https://wspieram.to/3244-trzesienie-danych-edukacyjna-gra-karciana.html

Trzesienie_danych_karty_32

 

 

Udostępnij!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Również może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz