Wrzesień miesiącem start-upów. Rekrutacja do programu MAPIT i akceleratora Plug and Play Axel Springer

W najbliższych tygodniach zakończy się rekrutacja do programów, które mogą być interesujące dla grupy przedsiębiorstw i start-upów z branży nowoczesnych technologii. Już wkrótce rozpocznie się program MAPIT koordynowany przez Pracodawców RP. Po raz pierwszy rekrutację do programu akceleracyjnego prowadzi także Axel Springer Plug and Play wraz z grupą Onet.

MAPIT Pracodawcy RP

Jest to program szkoleniowo-badawczy, dzięki któremu możliwe będzie wypracowanie standardu proaktywnego wsparcia dla podmiotów posiadających potencjał do szybkiej ekspansji. Wypracowany w wyniku programu nowy standard wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw wchodzących w fazę wzrostu opublikowany zostanie oraz rozpowszechniony w instytucjach wsparcia biznesu oraz ośrodkach naukowych. 

Człowiek i Technologie został patronem medialnym programu MAP-IT. Biorąc udział w wydarzeniach i imprezach start-upowych m. in. w Berlinie i Wiedniu, wielokrotnie stykałem się z propozycjami podobnych programów akceleracyjnych dla branży wysokich technologii, prowadzonych przez podmioty z sektora prywatnego (częściej) oraz państwowego (rzadziej).

Program MAPIT ma skupić się przede wszystkim na krytycznym etapie funkcjonowanie każdej młodej firmy – przejścia od fazy mikroprzedsiębiorstwa do stabilnych kreatorów miejsc pracy. Wsparcie skierowane do uczestników projektu będzie przebiegać w trzech etapach: diagnostyki stanu obecnego, e-learningu i fazy konsultingowej, która doprowadzi do opracowania i wdrożenia strategii wzrostu. Cieszy mnie, że w Polsce zaczynają pojawiać się podobne inicjatywy, które ponadto stawiają sobie za cel wypracowanie rozwiązań modelowych. Na blogu zamieszczane będą informacje dotyczące rozwoju programu i jego uczestników.

Szczegóły dotyczące programu: http://www.map-it.pl

 

logo mapit

 

 

 

 

 

Akcelerator Axel Springer PLUG and PLAY

W marcu tego roku uczestniczyłem w konferencji hy! Summit organizowanej przez hy! Berlin, którego większościowym udziałowcem jest Axel Springer. Notkę z niezwykle interesującego wydarzenia rozgrywającego się na przecięciu poszukiwania modeli innowacyjności, nowych medeli ekonomicznych i wysokich technologii, znajdziecie w sekcji „relacje„. Grupa Axel Springer zwiększa swóją obecność w obszarze akceleracji nowoczesnych technologii, zapraszając razem z grupą Onet start-upy do udziału w piątej edycji programu Plug and Play. Zgłoszenia w najbliższej rekrutacji

Axel Springer Plug and Play to akcelerator internetowy założony w 2013 roku przez Axel Springer, jednego z udziałowców w Ringier Axel Springer we współpracy z akceleratorem Plug and Play z Doliny Krzemowej. Razem z Grupą Onet.pl szuka w Polsce najbardziej obiecujących start-upów. Program skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców działających w obszarze gospodarki cyfrowej (media, reklama, e-commerce etc.).

Akcelerator internetowy to program edukacyjny dla nowopowstałych firm z obszaru nowych technologii. Wybrani uczestnicy podczas preselekcji, na kilka miesięcy jadą w atrakcyjne dla przedsiębiorców miejsce (jak np. Dolina Krzemowa, Londyn czy Berlin) gdzie oprócz dobrych warunków do rozwijania swojego projektu otrzymują od akceleratora wsparcie w postaci warsztatów, mentoringu i spotkań z wartościowymi osobami (ekspertami z różnych dziedzin, doświadczonymi przedsiębiorcami, inwestorami i etc). Akcelerator nie tylko finansuje pobyt, ale dodatkowo zapewnia przedsiębiorcom gotówkę pozwalającą wygodnie przeżyć czas akceleracji, w zamian zaś obejmuje niewielki (zwykle kilkuprocentowy) udział w firmie.

Szczegóły dotyczące programu: www.axelspringerplugandplay.com

 

Zdjęcie z kafelka pochodzi ze strony: http://gcgrapevine.com/wp-content/uploads/2014/06/130401151448-entering-startup-620xa.jpg

Udostępnij!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Również może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz